çiçek gönder 'meli ama neden?

Dört farklı zaman dilimine uyanır tabiat ana. Her uyanışın da farklı yansımaları vardır. "Doğanın uyanışının yansımasıdır çiçekler". Her mevsimin kendine has güzelliğinde, farklı tür ve renklerde ... Bu uyanışlar insanoğlunda da karşılık bulur. Baharın çiçekleri gibi kıpır kıpır cıvıl cıvıl olur kişi bahar her geldiğinde. Yaz mevsiminin çiçekleri gibi enerjik ve heyecanlı, kış çiçekleri gibi asil bir ruh haline bürünür. Kısacası çiçek, insanoğlunun ruh halinin mevsime göre yansımasıdır.

Peki neden çiçek gönderme 'li? Doğumgünü olsun evlilik heyecanı olsun doğum olsun yani yaşam döngüsünde geride bırakılacak her özel ana denk düşen bir çiçek mutlaka vardır da ondan. Sevginizi ifade etmenin en zarif yoludur mesela kırmızı güller. Naif, çekingen bir duyguseli yaşayan kişi için söylemesi en zor ama bir o kadar da özel olan iki kelimenin karşılığıdır; "seni seviyorum" un.

Herhangi bir sebebi de olması gerekmemektedir çiçek gönderimi nin aslen, yüzde oluşacak geniş bir gülümseme için de çiçek gönderilebilir mesela aynı vazo içerisinde özenle bir araya getirilen lilyum, gerbera ve karışık kır çiçekleri gibi. Hüzünlü bir ana da şahitlik eder çiçekler, kaybedilen ve sevilen bir insana ziyarete gidilen her an beraberinizde götürüp ebedi ikametgahına bırakacağınız bir buket en sevdiği türde çiçek gibi. Bilirsiniz çünkü o buketi aldığında size nasıl bakacağını ve nasıl mutlu olacağını. Çiçek, varlığınız bazen orada olamasa da sizin söylemek istediklerinizi eksiği olmadan hatta fazlasıyla söyler, katılamadığınız bir düğün veya yakınında olamadığınız bir doğum anında yapacağı gibi.

Her ne koşulda olursa olsun düşüncenin temeli hep aynı yolda ilerler; karşınızdaki insanı mutlu etmek, sevincine veya hüznüne ortak olmak. Madem çiçekler insanın her düşünce ve ruh halinin en temel karşılığı ise, niye ve neyi bekliyoruz online çiçek siparişi verip, bir demet çiçek gönder mek için?